7 טיפים לטיפוח החתול שלכם

תוכן עניינים

פרווה, שיניים וציפורניים, אלו שלושת הדברים הכי חשובים לשמירה אצל החתול שלכם. כל אחד מהם מכיל בתוכו מספר רב של המלצות, אבל לכולם יש משהו משותף, כולם צריכים יחס, השקעה וטיפול. אז מה הטיפים הכי מומלצים לטיפוח של החתול? 

חלבון – שמפו נגד קשקשים 

חשוב לשלב בתזונה של החתולים חלבון, הפרווה שלהם עשויה מחלבון ולכן היא דורשת מרכיב זה על מנת לשמור עליה. צריכה של חלבון עוזרת למניעת קשקשים, עור יבש, אובדן הפרווה ושבירה של שערות. 

שומן וויטמינים – מרכך וחיוני

אומגה 6 ואומגה 3 מכילים בתוכם שומנים וחיוניים לברק וללחות של הפרווה של החתולים שלכם. בנוסף לכך, מחסור בוויטמינים מסוימים, עשוי להביא לנשירת שיער חמורה של החתול. לכן, חשוב לדאוג לספק לו וויטמינים אלו. 

כיוון סירוק השיער

הפרווה של החתולים תלויה בעיקר בתזונה שלהם, אבל התפקיד שלנו בתור האנשים שמסרקים אותם גם חשוב מאוד. מגיל קטן צריך לשים לב שסירוק החתול קורה אך ורק עם כיוון צמיחת השיער שלו, מה גם שהסירוק עצמו צריך להיעשות בעדינות רבה.

חוט דנטלי – לא רק לבני אדם

החתול שלכם אמנם עשוי להתנגד, אבל חוט דנטלי זהו מרכיב נחוץ לשמירה על השיניים שלהם. כמו כל דבר, אבל במיוחד בנושא הזה, רצוי להתחיל להרגיל את החתול מגיל מוקדם לצחצוח שיניים ולחוט דנטלי.

תכשירים לניקוי שיניים – 

כמו שלנו יש את המשחת שיניים הרפואית שמטפלת בבעיות שונות הנוגעות להיגיינת הפה שלנו, ככה גם לחתולים. חשוב שתחקרו ותמצאו את תכשירים שמתאימים ומיוחדים להם.

ביקור אצל וטרינר – לא רק במצבי חירום

תופתעו לשמוע אולי, אבל ביקור אצל וטרינר לבדיקת שיניים בשביל חתולים זה חשוב כמעט כמו ביקור אצל שיננית בשבילנו. 

קציצת ציפורניים – לא רק נגד שריטות 

הציפורניים של החתול עשויות לגרום נזק לחתול שלכם והוא עשוי לשרוט את עצמו איתן. תהליך קציצת הציפורניים צריך להתנהל באופן איטי ומדויק. כדאי לקבל הסבר מלא מווטרינר ועדיף כמה שיותר מוקדם על מנת שהחתול יתרגל לפעולה. 

החתול שלכם לעיתים עשוי להיות מרדן, ובדרך כלל אינו מתרגל בקלות. לכן, בכל הנוגע לטיפוח החתול שלכם, הכרחי להתחיל כמה שיותר מוקדם. 

אהבתם את התוכן? נשמח לשמוע את דעתכם

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

אולי תאהבו גם...

אודות ליין:

ליין הינו פורטל תוכן עשיר שגאה להציג תכנים חדשים, מתעדכנים שעושים כיף לכל מי שקורא אותם! אנחנו מספקים תוכן איכותי במבחר גדול של מדורים, החל מלימודים וקרייה, דרך עסקים, ועד חיים! שימו לב, מומלץ להירשם לדיוור שלנו כדי לא לפספס אף עדכון על כתבה חדשה שעולה לאתר!

הרשמו לניוזלטר שלנו!

בא לכם לקשקש?

דילוג לתוכן